Banner


widget flash

Současní barzoji

 

V této sekci naleznete naše současné miláčky, kteří nyní žijí s námi. Počet barzojů se u nás během let mnoho nemění, pokud opravdu chcete chovat je důležité mít jak mladé psy,  tak i aktuálně výstavní a též poskytnout důstojný  a pěkný odpočinek psům za zenitem. Naši barzoji se dožívají mezi 11 – 15ti lety a je třeba i k tomuto přihlížet při plánování nového vrhu. Kvantita neznamená kvalitu

 

 

TARAKA SOFENA a TYFON SOFENA, nar. 30.6.2011

Naši dva mladí barzoji, Taraka a Tyfon tvoří nerozlučný pár  a mají opravdu radost ze života. Od malička vyrůstají spolu , oba jsou velice temperamentní. Na zahradě si spolu dokáží hrát dlouhou dobu, milují procházky, i když třeba jako doprovod na nákup. Zatím  nemají rádi výstavy,  ale je naděje, že budou úspěšní jako jejich rodiče. Prostředí výstavních hal na ně působí dost depresivně, ale chce to čas. Tak se chovala i jejich máma CIB  Polaris, než se stala výstavní hvězdou.

Taraka má úžasnou rychlost při sprintu na zahradě a Tyfon, ač dělá co může, je je vždy za ní a vypadá pokaždé dost naštvaně. Oba mají nekonfliktní  povahu, ale co se týká pořádku v domě, vlastně v boudě, jsou úžasní  -  rozkoušou  a roztahají po zahradě  vše, co se jim dostane do zubů.

TYFON Sofena


ve 14 měsících získal titul Klubový vítěz mladý

v 17ti měsících získal titul res. CACIB, který se převádi na titul CACIB

 

2016

Tyfon se od ostatní členů smečky liší svoji bíločervenou barvou, nejvíce dovádí se svoji sestrou. Velký respekt má ze svého otce Randalla. Když se Randall rozhodne běhat po zahradě, radši počká stranou, až se táta vyblbne

 

 

TARAKA Sofena

získala v 10 měsících nominaci na Cruft's 2013

 

 

2016

Taraka by měla ve svém věku už být dospělá, ale není to vidět. Při hraní na zahradě se svým sourozencem a celou smečkou, vede ve všech špatnostech, které lze vymyslet. Má velkou výhodu v tom, že všem uteče, kdy si vzpomene. K jídlu spořádá opravdu hodně, ale na její figuře to není vidět. Má už mnoho titulů, ale výstavy ji moc nezajímají.

 


 

JCH, CH, CIB RANDALL SOFENA* 17/05/2008(Grand Champion Patriot Sofena x Elizabeth Majove Bohemia)
89 cm, 56 kg
Oblíbená činnost: hraní si s čímkoliv, speciálně s pískací hračkou jménem Rozárka

Randall je stále velké štěně, má neuvěřitelně milou, mazlící povahu, donedávna považoval každého čtvernožce za kamaráda, ale na výstavách dostal přes čumák několikrát, tak se jeho důvěřivost změnila v ostražitost. Už se také umí  bránit pokud je napaden a to celým svým tělem a vahou, což při jeho proporcích není zábava. Je překrásný a poslouchá na slovo,  když řádí venku s ostatními psy řítí se jako blesk a ostatní psi se mu raději s předstihem vyhýbají, srazit se s ním není moc příjemné :-). Bohužel mladé stromky takovou možnost nemají a již několik jich padlo při hrátkách Randalla a Rozárky . Vyvíjí se stejně jako tatík Patriot, pomalu dospívá a dodělává se,  jako pravý barzoj dospěje kolem třetího roku. Je stále mladý,ale přes své mládí toho na výstavách stihl více než dost: Slovenského šampiona krásy, Českého šampiona krásy a jiné  :-) také má splněné podmínky pro získání titulu Mezinárodní šampion Krásy - ICH :-)

 

TOP barzoj 2010 Česká republika - CH Randall Sofena získal druhé místo v kategorii pes

 

24.9.2011 Randall je Klubový vítěz !!!

 

 

 

JCH, CH ROZÁRKA  SOFENA

* 17/05/2008 (Grand champion Patriot Sofena x Elizabeth Majove Bohemia)

78 cm, 32 kg

Rozárka je stále teenager, plná temperamentu, vymýšlí neustále nějaké lumpárny, stále je připravena ke hře i v kruhu při prezentaci. Je to stále velké štěně a i přes své mladí dosáhla velmi krásných výstavních úspěchů - svoji první výstavní sezonu zvládla bravurně a získala Junior šampion, titul Český šampion získala ve své druhé výstavní sezoně a tímto tempem ... Rozárka má neskutečně krásnou prostornou chůzi, takovou jakou má barzoj mít a na svůj věk je již fyzicky plně vyvinuta. Je důstojnou následovnicí Polaris.

V1, CAJC, Nejlepší mladý - 6.6.2009 Klubová výstava Lysá nad Labem (F.Bouček)

V1, CAC, r.CACIB           - 29.08.2009 MVP Mladá Boleslav (PhDr. Guniš, SK)

V1, CAJC, Nejlepší mladý - 24.10.2009 MVP České Budějovice (V. Vojtek, SK)

V1, CAC                        -  6.12.2009 MVP Nitra, SK  (I.Vojteková, SK)

V3                               - 24.1.2010 MVP Trenčín, SK (M.Pavlásková, SK)

V1, CAC, r.CACIB            - 6.2.2010 Duo CACIB Brno (F.Bouček) - FCI potvrzuje CACIB

 

ROZÁRKA Sofena je TOP barzoj roku 2010


Vítěz speciální výstavy chrtů

 

 
Joomla SEO powered by JoomSEF